Hankook ve FFF Racing, Nürburgring 24 Saat Yarışında Start Alıyor

63

Nürburgring’deki 24 saatlik etkinlikte spotları üzerlerine çekmeden önce, Hankook FFF Racing Team adıyla iş birliğine giden ortaklar, birlikte bir dizi zorlu imtihanın da üstesinden gelecekler. Planlar arasında hepsi Nürburgring Dayanıklık Serisi kapsamında düzenlenen 66. ADAC Westfalenfahrt (27 Mart), Nimex 45. DMV 4 Saat Yarışı (17 Nisan) ve 62. Eibach ADAC ACAS Kupasında (1 Mayıs) piste çıkmak yer alıyor. Simge niteliğindeki bu yarışlar, Lamborghini Huracán GT3 EVO’nun Nürburgring’deki 24 saat süren yarışta dereceye girebilmesini sağlamak için takımın gerçek anlamda hazırlanabilmesine olanak tanıyacak.

Hankook Lastikleri Avrupa’nın Başkanı ve Operasyon Direktörü Sanghoon Lee söz konusu ortaklıkla ilgili olarak; “Avrupa, faaliyetlerimiz açısından en büyük bölge ve otomotiv alanında da temel pazarlarımızdan biri. Bunu düşünerek, ürünlerimizin performansını dünyanın en büyük dayanıklılık yarışlarından birinde sergileme fırsatını yakalamaktan memnuniyet duyuyoruz. FFF Racing Team bizim için gerçekten güçlü bir partner ve birlikte Nürburgring’de Hankook’un başarı öyküsünü sürdürmek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

2014’te kurulan FFF Racing Team by ACM,kuruluşundan iki yıl sonra İtalyan markası Lamborghini’nin Lamborghini Squadra Corse adlı motor sporları bölümüne resmen katıldı. İtalyan spor araç üreticisinin tam desteğini alan takım, ilk başarılarını 2018’de hem Super Trofeo Middle East hem de Blancpain GT Asia serisini kazanarak yakaladı. Bir yıl sonra ise Blancpain GT Series’de hem sürücü hem de ekip olarak şampiyonluk elde edildi. Hankook FFF Racing Team’in takım sahibi Fu Songyang yarış ve Hankook ortaklığıyla ilgili; “Lamborghini Squadra Corse’nin yanında, çok kısa bir sürede GT3 yarış dünyasında en başarılı takımlar arasına adımızı yazdırabildik. Dayanıklılık yarışları alanındaki ve özellikle de Nürburgring’deki ciddi deneyiminin yanında birçok yarışta kendisini ispatlamış Ventus Race lastiğiyle Hankook, 49. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı’nda bizim için ideal partner konumunda” dedi.

Son on yılda dünya genelinde en üst düzey motor sporları organizasyonlarına katılımını düzenli olarak artıran Hankook, bugün artık uluslararası ölçekte kabul gören birçok yarışın ortakları arasında yer almaktadır. 24H Series powered by Hankook da dâhil olmak üzere çeşitli yarışların isim sponsoru ve uzun vadeli özel lastik tedarikçisi niteliğiyle, premium lastik üreticisi, dayanıklılık yarışları alanında çok ciddi deneyim elde etmiştir. 2005’ten itibaren Hankook Nürburgring’de düzenlenen ve bir klasik halini almış olan 24 saatlik yarışta, geniş bir üretici yelpazesinin sunduğu üst segment otomobillere lastik sağlamaktadır.

Hankook’un Avrupa Motor Sporları Direktörü Manfred Sandbichler bu konuda şunları söyledi: “Nürburgring Hankook’un evi gibi diyebiliriz. Bu pistte kaç kilometre test sürüşü yaptığımızı saymak mümkün değil. Üstelik burada her türlü hava durumunda da birçok yarışa katıldık. Yol kullanımına yönelik lastiklerimizin geliştirilme sürecinin de önemli bir kısmı burada gerçekleşiyor. Özellikle de Lamborghini Huracán GT3 EVO’nun tempoyu belirlemekten çok daha fazlasını yapabileceği açıkken, Eifel Dağlarındaki pistte yıllar boyunca edindiğimiz deneyimi, GT3 yarışlarında çok başarılı olan FFF Racing Team ile birlikte 49. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışını sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yeni ortaklığımızdan memnuniyet duyuyor ve Nürburgring’de dünyanın en prestijli ve zorlu dayanıklılık yarışlarından birinde başarılı olacağımıza emin olduğumu vurgulamak istiyorum.”.