FreciousPlus Kabin Filtresi otomobil içindekileri koruyor

MANN+HUMMEL’in otomotiv satış sonrası için üstün Alman teknolojisi ve uzmanlığı ile geliştirdiği FreciousPlus kabin filtresi ile kendinizi ve sevdiklerinizi korumaya alın.

49

Aracınızın içerisindeki hava kalitesini etkileyen faktörlerden olan alerjenler, polen, toz, toprak ve duman gibi tortular, aracın klima sisteminin yanı sıra sağlığınızı da etkiler. Bu sebeple sağlığınız için en kalitelisini, MANN-FILTER FreciousPlus kabin filtresini tercih edin.

Özellikle hassas bünyeye sahip küçük çocuklarınız ile yolculuk ediyorsanız, bahar alerjiniz varsa ve otomobilin içinde uzun saatler geçiriyorsanız mutlaka kabin filtrenizin kaliteli ve antialerjik olduğundan emin olmanız gerekir.

Aracın içi, dışından 5 kat daha fazla kirli hava barındırıyor

Bir aracın klima sistemi araç içine dışarıdan çok büyük miktarlarda, saatte 420.000 litreye kadar, hava çeker. Yani aslında aracın içinde, dışında olduğumuz duruma nazaran 5 kat daha fazla hava kirliliğine maruz kalırız. Bu da kabin filtresinin yoğun çalışması gerektiği ve zamanla filtreye dolan parçacıklar nedeniyle tıkanacağı anlamına gelir. Bu nedenle alerjisi olanlar ve uzun mesafe sürücülerine sağlıklı bir hava sağlanması için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir.

Periyodik bakım önemli

Sadece zorlu yol koşulları değil, mevsim değişimleri de kabin filtrelerinizi kontrol ettirmeniz için birer hatırlatmadır. Bakımı yapılmamış filtreler araç içinde kötü kokuya sebep olabileceği gibi sağlığınızı da tehdit eder.  Araç kabininin ısıtma ve soğutma performansını etkileyerek yakıt sarfiyatına da sebep olur.

Bu durumlarla karşılaşmamak için bir çok araç üreticisinin de tavsiye ettiği gibi, kabin filtrenizi düzenli olarak her 15.000 km ya da senede bir kez yenileyin. Standart kabin filtreleri tek katmanları ile sadece toz partiküllerini filtreleyebilirken, MANN-FILTER FreciousPlus ürünleri, tozla birlikte kötü kokuların da araç içine girmesini engeller, biyolojik işlevli polifenol içeren ek katmanı sayesinde alerjenleri hapseder ve bakteri oluşumunu önler.

Kabin filtrenizi araç servislerinde değiştirebileceğiniz gibi, kendiniz de kutunun içinden çıkan montaj kılavuzuna uyarak kolaylıkla aracınıza monte edebilirsiniz.