2021’de Üretilecek Her Dört Karavandan Birinin Siparişi Karavanist’te Alındı

343

Doğa ve kamp tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği Karavanist Fuarı sona erdi. 2-13 Nisan tarihleri arasında Büyükçekmece’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, yaklaşık 500 karavan satışı gerçekleştirildi.

Doğa tutkunları, Tüyap tarafından düzenlenen Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı’na yoğun ilgi gösterdi. Büyükçekmece’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2 Nisan 2021 Cuma günü büyük bir coşkuyla açılan Karavanist, 13 Nisan 2021 Salı günü sona erdi. Karavanların adeta kapış kapış gittiği Karavanist’in son gününe kadar yaklaşık 500 adet karavan satışı gerçekleşti. Karavanist’te 45 bin liradan 1 milyon 200 bin liraya kadar her bütçeye hitap eden karavan çeşitlerini ziyaretçiler inceleme olanağı buldu. Fuar bitiminde 1,5 milyon TL değerinde araç satışı gerçekleşti.

Katılımcılar 2021 yılını kapatacak kadar sipariş aldı

Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Karavanist’e açıldığı ilk saatlerden itibaren yoğun bir ziyaretçi ilgisi vardı. Fuarımızda, 100’e yakın katılımcı firmamız son model karavanlarını sergiledi.   Karavanist’te yaklaşık 500 adet karavan satışı yapıldı. Türkiye’de bu yıl 2 bin karavanın üretileceği tahmin ediliyor. Bu tahmin doğrultusunda, Türkiye’deki karavan üretiminin yüzde 25’inin Karavanist’te alınacak siparişlerle gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Fuar katılımcılarımız, 2021 yılı üretim faaliyetlerinin tümünü kapatacak kadar sipariş aldılar. Fuarda, yurt dışından 42 ülkeden ve yurt içinden ise 70 şehirden ziyaretçi ağırladık” diye konuştu.